SIO korekty do 14 lipca 2025 r. - Weryfikacja i potwierdzanie raportów SIO – jak skutecznie sprawdzić oraz jak poprawić raport potrzeb oświatowych SIO w 2026 r.? Jak dyrektor powinien sprawdzić i poprawić raport – szkole
- Potwierdzanie prawdziwości danych wprowadzonych w SIO do potrzeb oświatowych:
- Omówienie procedury potwierdzenia prawdziwości zestawiania uczniów i nauczycieli do potrzeb oświatowych – odpowiedzialność dyrektora ustawowe terminy.
- Jak dyrektor powinien sprawdzić poprawność danych wprowadzonych do SIO, tak aby otrzymać prawidłowo naliczone potrzeby oświatowe. Dane w SIO a dane w arkuszu organizacji – skąd różnice? Jak sprawdzić raporty z SIO z dokumentacją.
- Jak i do kiedy można poprawić błąd w SIO w kontekście ustawowych terminów naliczenia potrzeb oświatowych – okres możliwych korekt danych SIO i brak możliwości takich korekt po określonej dacie.
- Konsekwencje niewprowadzenia danych oraz wprowadzenia ich niezgodnie ze stanem faktycznym (zwrot nienależnie pobranych potrzeb oświatowych, 5- letni okres kontroli, odpowiedzialność dyrektora w tym zakresie).
- Wypełnienie SIO na dzień 15 czerwca.
- Dotacja dla szkół i placówek dotowanych na kolejny rok – nowy warunek otrzymania dotacji.
- Weryfikacja zestawienia uczniów i nauczycieli do potrzeb oświatowych w praktyce.
- Jak sprawdzić raport według stanu na dzień 15 czerwca. Wskaźniki korygujące liczbę uczniów.
- Zasady weryfikacji zestawień potrzeb oświatowych.
- Zestawienia do potrzeb oświatowych.
- Raport uczniowie – wagi.
- Orzeczenia: nowe wagi w algorytmie na uczniów niepełnosprawnych według ilości realizowanych godzin z KS.
- Pozostałe dane dziedzinowe uczniów.
- Raport o nauczycielach i ich stopniach awansu.
- Etaty do potrzeb oświatowych – sposób ich kalkulacji przez MEN.
- Weryfikacja z arkuszem organizacji.
- Weryfikacja z inną dokumentacją.
- Omówienie danych wprowadzanych do SIO, które są używane przez MEN do naliczenia potrzeb oświatowych dla samorządu – wybrane aspekty.
- Wprowadzanie danych do SIO w kontekście naliczenia potrzeb oświatowych dla samorządu. Aspekty merytoryczne dotyczące wprowadzania danych do SIO.
- Dane wprowadzone do SIO a poprawność dokumentacji przebiegu nauczania w placówce – na co zwrócić szczególną uwagę.
- Poprawne przypisanie uczniów do oddziałów podstawowych i dodatkowych – wskazanie kiedy uczeń powinien być w dwóch oddziałach.
- Uczeń niezweryfikowany – postępowanie wyjaśniające dyrektora szkoły/placówki, weryfikacja ucznia a naliczenie potrzeb oświatowych na tego ucznia.
- Uczeń przypisany jednocześnie w dwóch szkołach – jak dyrektor może sprawdzić przypisanie ucznia do innej szkoły. Procedura wyjaśniająca, którą musi podjąć dyrektor, aby uniknąć podwójnego finansowania.
- Poprawne wprowadzenie orzeczeń uczniów, wraz z okresami obowiązywania oraz ich weryfikacja z poradnią.
- Omówienie nowego sposobu finansowania orzeczeń według godzin wsparcia realizowanych w ramach kształcenia specjalnego.
- Poprawne wprowadzenie pozostałych danych do potrzeb oświatowych, dotyczących ucznia (nauczanie domowe, nauczanie indywidualne, bezpłatna nauka języka polskiego, internaty, młodociany pracownik itd.).
- Nauka języka polskiego i nieprzekroczenie ustawowego dozwolonego terminu tych zajęć.
- Poprawne wprowadzenie umów nauczycieli do potrzeb oświatowych (rodzaj umowy, tygodniowy wymiar zajęć, nieobecności, awans zawodowy).
- Etaty do potrzeb oświatowych a etaty w arkuszu organizacji – skąd różnice?
- Omówienie najczęstszych błędów popełnianych przy wprowadzeniu danych do potrzeb oświatowych – podejście praktyczne.
- Praca z instrukcjami do SIO – jak sprawnie i szybko znaleźć odpowiedź na pojawiające się pytania, dotyczące technicznych i merytorycznych aspektów wprowadzania danych.
- Inne aspekty: ochrona danych osobowych a RODO, udzielanie upoważnień, terminy przekazywania danych.
Cena i Faktura
Zapłata przelewem na konto następuje do 14 dni po szkoleniu.
Cena zawiera
- Dostęp do platformy ClickMeeting w czasie realizacji szkolenia
- Autorskie materiały szkoleniowe
- Możliwość zadawania pytań wykładowcy na chatcie
- Imienny certyfikaty ukończenia szkolenia
Faktura
- Faktura za udział w szkoleniu zostanie wysłana do Państwa po zajęciach mailem w formacie PDF lub listownie
- Płatności należy dokonać przelewem do 14 dni po szkoleniu.
Proces organizacji szkolenia
- Uczestnik zgłasza się na szkolenie poprzez zgłoszenie online, telefonicznie 531 304 098 lub poprzez kartę zgłoszeniową.
- Uczestnik otrzymuje potwierdzenie o zarejestrowaniu zgłoszenia w systemie.
- Dzień przed szkoleniem uczestnik otrzymuje na wskazany adres e-mail:
- dostęp do webinaru w formie zaproszenia z linkiem
- wskazówki techniczne oraz informacje o szkoleniu
- materiały szkoleniowe w formie elektronicznej
- Uczestnik przed zajęciami loguje się do platformy szkoleniowej poprzez link z zaproszenia.
- Po szkoleniu zostaje wysyłana:
- faktura z terminem płatności do 14 dni po szkoleniu
- certyfikat uczestnictwa emailem (na życzenie pocztą tradycyjna) po zakończonych zajęciach
Certyfikat uczestnictwa w szkoleniu
Każdy uczestnik otrzyma imienny certyfikat po szkoleniu.
Certyfikat uczestnictwa zawiera:
- Ilość godzin szkolenia
- Imię i nazwisko uczestnika
- Datę szkolenia
- Temat szkolenia
- Numer certyfikatu
Kamila Frączyk
Szkolenie zostało przeprowadzone na wysokim poziomie merytorycznym i organizacyjnym. Przekazane treści były klarowne, praktyczne i przydatne w codziennej pracy. Zdecydowanie polecam.
Eliza Piszczatowska
Szkolenie bardzo merytoryczne, wykładowca z dużą wiedzą, którą przekazuje w sposób czytelny.
Anna Rybicka
Bardzo doświadczona osoba, przygotowana merytorycznie na 6, konkretna. Miły głos do słuchania nie pozwalała na drzemkę przy komputerze. Polecam szkolenia
Katarzyna Duda
Szkolenie na najwyższym poziomie. Treść merytoryczna, konkretna i w pełni rzeczowa. Ogromny plus dla wykładowcy za profesjonalne podejście i restrykcyjne trzymanie się harmonogramu, co pozwoliło na efektywne wykorzystanie każdej minuty. Dziękuję za rzetelnie przygotowane materiały.
Katarzyna Winogrodzka
Rzeczowo i ze swadą! Polecam
Monika Kozłowska
Szkolenie wyczerpujące zagadnienia tematu, Prowadząca szkolenie w sposób jasny i klarowny prezentowała program szkolenia i opowiadala o systuacjach z życia w odniesieniu do stanu prawnego a także o najczęściej popelnianych błędach w regulaminach. 100% polecam
Magdalena Guzy
Pani Justyna bardzo konkretnie wykładała temat. Treści zrozumiałe i jasne. Poza tym sympatyczna osoba i na pewno jeszcze skorzystam ze szkoleń:)
Mariola Gabryszak
Pozytywna ocena , dobry przekaz ,profesjonalizm, ogromna wiedza.
Mariola Gabryszak
Pozytywna ocena , dobry przekaz ,profesjonalizm, ogromna wiedza.
Małgorzata Kowal
Dzień dobry. Szkolenie było konkretne, szczegółowe, podane w przystępny sposób. Na pewno skorzystam ze wzorów regulaminów. Pozdrawiam.
Aleksandra Jackowicz
Szkolenie pt. „Godziny ponadwymiarowe i nadliczbowe po reformie – co zmienia się od 1.09.2025?” zostało przeprowadzone w sposób absolutnie genialny. Pani Justyna Świder wykazała się nie tylko ogromną wiedzą merytoryczną, ale również wyjątkową umiejętnością jej przekazywania w sposób jasny, logiczny i niezwykle przystępny. Szczególnie cenne było praktyczne podejście do omawianych zmian – liczne przykłady, konkretne interpretacje przepisów oraz odniesienia do realnych sytuacji z pracy szkół pozwoliły w pełni zrozumieć nowe regulacje. Nawet złożone zagadnienia zostały wyjaśnione w sposób zrozumiały i uporządkowany. Zdecydowanie jedno z najlepszych szkoleń, w jakich brałam udział - z tego tematu trzy, ale dopiero pani Justyna wszystko uporządkowała krok po kroku. Gorąco polecam udział w kolejnych szkoleniach prowadzonych przez panią Justynę Świder.
Izabela Banaszkiewicz
Bardzo konkretny i dobrze przygotowany merytorycznie prowadzący, mówiący zrozumiałym językiem i z praktycznym podejciem.
Violetta Biernacik
Szkolenie kompetentne, wykładowca wspaniały
Regina Kurach
Jestem bardzo zadowolona ze szkolenia ,które uzupełniło moją niewiedzę na temat KSef-u. Pani prowadząca bardzo jasno i dobitnie przekazała wszelkie informacje dotyczące zmian wchodzących od lutego 2026 roku. Jest godna poleceniu.
Bogumiła Nowosielska
Wykładowca wykazał się bardzo wysokim poziomem merytorycznym oraz doskonałym przygotowaniem do prowadzenia szkolenia. Przekazywane treści były jasne, zrozumiałe i poparte licznymi przykładami z praktyki, co znacząco ułatwiało ich przyswojenie i zastosowanie w codziennej pracy. Zdecydowanie polecam tego wykładowcę jako profesjonalistę z dużą wiedzą, doświadczeniem oraz umiejętnością skutecznego przekazywania informacji.
Powiadom o dostępnych terminach
Jeżeli interesuje Cię ten temat daj nam znać, a my wyślemy Ci przypomnienie gdy szkolenie z tej tematyki ponownie znajdzie się w naszej ofercie!
Co oferujemy?
- Płatność do 14 dni po szkoleniu
- Imienny certyfikat dla uczestników zawierający informację o ilości godzin szkolenia
- Dostęp do szkolenia online
- Profesjonalnie przygotowane szkolenie
- Możliwość zadawania pytań wykładowcy na chatcie
- Autorskie materiały szkoleniowe